На другому поверсі в одній із просторих,  світлих кімнат розміщена шкільна бібліотека, забезпечена типовим обладнанням. Сьогодні бібліотека обслуговує 380 користувачів. Її читачами є учні, вчителі, допоміжні працівники.

Шкільна бібліотека працює за такими напрямами:

• надання допомоги учням і педагогам в забезпеченні їхніх     інформаційних потреб;
  • допомога учням в оволодінні програмовими знаннями;
  • сприяння розвитку пізнавальних інтересів учнів та формування читацького попиту;
  • удосконалення інформаційно-бібліографічного обслуговування читачів;
  • організація різних видів масової роботи з популяризації книги;
  • індивідуальна робота з читачами;
  • формування національної свідомості, характеру, моральних  якостей;
  • виховання культури мовлення;
  • впровадження інтерактивних форм і методів у роботі шкільного бібліотекаря

Робота бібліотеки ведеться відповідно до річного плану, який спрямований на національно-громадянське, естетичне, трудове виховання. Увага приділяється на реалізацію проблемного питання НВК, широкій популяризації української літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Річний план шкільної бібліотеки є складовою частиною навчально-виховної роботи НВК.

До бібліотечного фонду входять навчальна, художня, науково-пізнавальна, довідкова педагогічна, методична та література для молодших школярів. Фонд бібліотеки розміщений згідно з ББК і має вільний доступ для користувачів.

Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі відкриті тематичні полички: «У світі математики», «Фізика для допитливих», «Дивовижний світ хімії», «Загадкова географія», «Знай, люби, бережи», «Техніка навколо нас», «Лицарі народної волі», «Держава і право», «Чарівний світ музики», «Скорботний тридцять третій» тощо.

Пропаганда літератури ведеться ведеться шляхом оформлення книжкових виставок, тематичних полиць, які змінюються до визначних і пам’ятних дат. Біля виставок проводяться бесіди, огляди літератури.

Вже стало доброю традицією відзначати в перші березневі дні народження генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Бібліотека бере активну участь у проведенні Шевченківських днів. Проводить бесіди, конкурси, вікторини. Функціонує постійно діюча виставка «Вічний як народ».

Популяризація літератури, з метою забезпечення інформаційних потреб, здійснюється шляхом проведення різних заходів шкільним бібліотекарем разом з педагогами, а саме: інтелектуальні розважальні ігри «Розумники і розумниці», «Подорож до 12 місяців», вікторина «Подумай – відгадай, не знаєш – прочитай», урок здоров’я «У здоровому тілі – здоровий дух», пізнавальна конференція «Сторінками доброти», година спілкування «Скорботний тридцять третій», брейн-ринг «Світ чарівної казки», щорічне традиційне свято казки, присвячене В.О. Сухомлинському.

Кожного дня у бібліотеці людно, часто сюди навідуються учнів середніх і старших класів, бо вже розуміють, що саме книга виховує любов і повагу до праці, свідоме ставлення до навчання, сприяє формуванню наукового світогляду, вчить глибоко розуміти красу навколишнього світу.

Вагоме значення й значну допомогу вчителям підготовці і проведенні масових заходів допомагають тематичні папки. Учням вони допомагають у написанні рефератів і підготовці уроків. Тематика матеріалів підібрана з урахуванням актуальних проблем, що цікавлять учнів. У бібліотеці є пропаганди бібліотечно-бібліографічних знань, де бібліотекар накопичує матеріал за темами уроків. У популяризації бібліотечно-бібліографічних знань використовуються найрізноманітніші методи: бесіди, практичні заняття, повідомлення. Такі заходи виховують культуру читання, любов до книги та інтерес до читання книг різної тематики.

Шкільний бібліотекар співпрацює з педагогічним колективом: разом проводиться робота з формування в учнів бережливого ставлення до навчальних підручників та у підготовці проведення предметних тижнів.

З метою поліпшення роботи щодо збереження підручників, а також виховання в учнів поваги до книги, як джерела знань, і праці людей, які її створюють, Олійник К.Ф. разом з учнями беруть участь у Всеукраїнській акції «Живи, книго!», за що бібліотекар одержала подяку управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації. У відповідності до віку, Катерина Фомівна систематично практикує проведення бібліотечних уроків «Книга в твоєму житті».

Учні нашого НВК постійно беруть участь у щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», який проводиться з метою заохочення учнів 4-5 класів до систематичного читання сучасної української літератури.

Однією з перших сходинок виховання дітей у бібліотеці є розкриття перед кожним читачем духовних багатств, які містять книги і читання.
Важливо довести дитині, що книга – результат праці багатьох людей: письменників, художників, працівників видавництва та друкарні, а значить її треба зберігати в гарному стані тривалий час. Із цією метою я демонструю дітям кращі зразки книг.